14. 5. Bonifác

Zítra: Žofie

Úvod > Farnost > Výročí postavení a posvěcení kostela

Výročí postavení a posvěcení kostela

Slavnostní mše ke stému výročí postavení a posvěcení kostela Božského srdce Páně 21. září 2008

Mše byla celebrována brněnským biskupem Vojtěchem Cikrlem a koncelebrována novoříšským opatem Marianem Rudolfem Kosíkem OPraem, želivským opatem Bronislavem Ignácem Kramárem Opraem, želetavským děkanem Rudolfem Zbožínkem, dřívějším rozsečským farářem Pavlem Krejčím SDB a zdejším farářem Michaelem Aloisem Hladilem OPraem. Na začátku mše chvíli pršelo, ale pak se vyčasilo a nakonec svítilo slunce, což V. Cikrle v kázání interpretoval jako symbol překonávání horších a nástupu lepších časů.

Mše a slavnosti se zúčastnilo mimo oficiálních představitelů obcí přes pět set (536) věřících z farnosti, do které náležejí obce Rozseč a Svojkovice, a také rodáků a hostů. Mezi nejvzácnější patřil emeritní pěvec brněnské opery a rozsečský rodák Richard Novák a jeho novoříšský bratranec, dlouholetý varhaník Metoděj Novák.

K jubileu napsal novoříšský opat M. R. Kosík publikaci Farní kostel Božského srdce Páně v Rozseči a pamětní obrázek s kostelem, který namalovala malířka Juliána Jirousová ze Staré Říše, dcera malíře a restaurátora Otto Stritzka a malířky Marie Stritzkové roz. Florianové.

kostel

titulní strana